Віктарына “Мова: цікава і займальна”

25  лютага  вучні школы прынялі ўдзел у віктарыне “Мова: цікава і займальна”. Дзеці з ахвотай адказвалі на пытанні віктарыны , праяўляючы здагадлівасць  і кемлівасць.

Рашэнне  лінгвістычных задач “Папацей  грамацей” паказала, што вучні валодаюць добрымі ведамі ў галіне лінгвістыкі, літаратуры, этнаграфіі культуры.

Мерапрыемствы садзейнічалі  фарміраванню моўнай культуры вучняў, узбагачэнню слоўнікавага запасу, далучылі іх да таямніц роднай мовы, выклікалі цікавасць да яе.

Цікава і непаўторна прайшлі ўсе мерапрыемствы тыдня.Спадзяёмся, што вучні, настаўнікі і работнікі школы   атрымалі прыемную асалоду, цудоўны настрой і паглыбілі свае веды па мове, літаратуры .Тыдзень завяршыўся, але працягваецца школьнае жыццё, і ёсць надзея, што тут, у школе, кожны дзень будзе гучаць мілагучнае роднае слова…

Кандраценя А.Л.

Расінская Г.М.